Jiletli Tel Modelleri

DÜZLEMSEL JİLET TEL SİSTEMLERİ

HELEZON JİLET TEL SİSTEMLERİ

DÜZ HAT JİLETLİ TEL SİSTEMLERİ

GALVANİZLİ DİKENLİ TEL SİSTEMLERİ

DÜZ HAT JİLETLİ TEL SİSTEMLERİ

GALVANİZLİ DİKENLİ TEL SİSTEMLERİ

PVC KAPLI DİKENLİ TEL SİSTEMLERİ

Jiletli Tel Nedir?

Dikenli tel şu anda en çok tercih edilen çit, yüksek caydırıcılığa sahip ve en etkili suç önlemidir. Dikenli tel daha güvenilir ve caydırıcıdır, çünkü çoğu durumda dikenli tel yetersiz kalır veya bazı faaliyet alanlarında aşırı koşullar gözlenir. Yüksek riskli alanlar, hatta dahil mülke erişimin yasak olduğu alanlar, askeri alanlar, villa bahçeleri ve özel mülklerde dikenli tel ile çevreleme sağlanmaktadır. Dikenli usturalar, bölgeye girmeye çalışanlara veya bunu kötü niyetle yapan ve ilerlemelerini engelleyenlere yapışır.

Dikenli tel jiletler çok keskindir ve caydırıcı olarak önemlidir. Asla üstesinden gelinemez. Sadece doğal dünyadaki canlıları engellemekle kalmaz, aynı zamanda herhangi birinin – bir canlının – alana girmesini veya herhangi bir şekilde girmeye çalışmasını engelleyerek suç teşvikini azaltır.

Jiletli Tel Sistemleri

Dikenli tel ve diğer çit sistemleri kullanım alanına göre değişiklik gösterebilir. Ama yakından bakarsanız, en yüksek güvenlik ve sistemlere sahip dikenli tel. Ayrıca dikenli tellerle çevrili alanın ve orada yaşayanların kendilerini dış dünyadan ayrı hissetmemeleri için güvenlik önlemleri alındı.

Dikenli tel sistemi beton duvar gibi kapalı güvenlik sistemlerinden farklı olarak dış dünya ile bağlantısını kesmez ve yüksek güvenlik sistemi sağlayarak güvenilir bir ortam oluşturur.

Dikenli tel belirli yapılarda bulunur ancak boyutları siparişe ve talebe veya kullanıldığı alana, alanın genişliğine ve güvenlik sisteminin türüne göre birçok kritere göre değişebilir. Genel ölçüler 30cm, 45cm, 60cm ve 90cm’dir. Bu ölçülerde imal edilen dikenli teller her yere kolaylıkla monte edilebilir.

Jiletli Teller Neden Tercih Edilir?

Birçok çit sistemi arasında dikenli tel sistemlerinin tercih edilmesinin en büyük ve en önemli nedeni birçok nedene bağlıdır. En iyi güvenlik sistemine sahiptir. Üzerinden geçilememesi, atlatılamaması veya herhangi bir şekilde müdahale edilememesi dikenli telin tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biridir.

Dikenli tellere özel mülklerde de rastlanmaktadır, ancak pratikte daha çok yüksek güvenlikli alanlarda görülmektedir. Dikenli tel, hırsızlık, yasak bölgelere girmeye teşebbüs, izinsiz girme, izinsiz girme, mülke ve yerel sahipler tarafından tercih edilen özel mülkün değerine zarar verme gibi çeşitli durumlardan kaynaklanabilir.

Dikenli tellerle çevrili alanlar, aşağıdakiler gibi giriş ve çıkışın kesinlikle yasak olduğu alanlarda bulunur: Hapishanede, Dikenli tel, son derece güvenilir bir alan oluşturan gelişmiş bir güvenlik sistemine sahiptir. Sadece dışarıdan müdahaleyi değil, içeriden de sızıntıyı önleyen mükemmel bir mekanizmadır.

Dikenli tel fabrikalarda, endüstriyel alanlarda, değerli eşyaların ve insanların bulunduğu alanlarda tam koruma ve güvenlik amacıyla kullanılmaktadır.

Dikenli telli jiletler insanlara ve canlılara zarar vermeleri ve zarar vermeleri nedeniyle büyük bir caydırıcıdır. Bu özellik bir suç caydırıcıdır. Dikenli telli tıraş bıçakları belirli kaslar veya yaralanmalar için değildir. Aksine jilet, bu kası tetikleyebilecek tüm durumları ortaya çıkmadan önlemek ve caydırıcı olmak için vardır.Onu sevmemizin ana nedenlerinden biridir.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılır?

Dikenli tel, alan kısıtlaması olmaksızın herhangi bir yere kurulabilir ve kurulabilir. Ancak genel olarak belirli bölge ve bölgelerde sıklıkla tercih edildiği ortaya çıkıyor. Dikenli tellerin yaygın olarak kullanıldığı alanlar. Havalimanları, limanlar, askeri tesisler ve alanlar, elektrik üretim alanları, sınırlar, korunması gereken tüm alanlar cezaevleri, özel mülkler, villalar, bahçeler, villalar, şantiye alanlarıdır.

Dış mekandaki yıkıcı etkilere ve doğal olaylara karşı yüksek direnci, onu birçok alanda kullanıma uygun hale getirir. Kışın soğuk, sağanak yağışa, yazın kavurucu güneşe ve çeşitli ışınlara karşı dayanıklıdır ve çok az aşınma ve paslanma var gibi görünmektedir. Dikenli tel galvaniz veya paslanmaz çelik hammaddeden yapıldığı için yapılmalıdır. Bu nedenle dış mekanlarda çeşitli istenmeyen durumlara karşı dayanıklıdır.

Jiletli Tel Çeşitleri Nelerdir?

Dikenli tel çeşitleri dört ana başlık altında toplanabilir. Bunlar Düzlemsel Jiletli Tel, Helezon Jiletli Tel, Düz Hat Jiletli, Galvanizli Dikenli Tel, ve son olarak PVC Kaplı Dikenli teldir. Bu dikenli teller temelde aynı yapıya sahiptir, ancak boyut, yükseklik, ağırlık ve kullanım açısından farklılık gösterir. Aynı zamanda güvenliği sağlayan yerel güvenlik sistemine ve kullanıcının ihtiyaçlarına da bağlıdır. 5 Jiletli Tel çeşidi ve özellikleri:

1. Düzlemsel Jiletli Tel

Dikenli tel ve türevleri, yüksek düzeyde güvenlik ve koruma gerektiren alanlarda yaygındır. Dört çeşit dikenli tel vardır. Düzlemsel dikenli tel, Helezon Jiletli Tel, Düz Hat Jiletli Tel, Galvanizli Dikenli Tel, PVC Kaplı Dikenli Tel olarak da bilinir. Farklı dikenli tel türleri, kullanım alanına ve kullanım şekline göre farklılık gösterse de aynı seviyede güvenlik ve koruma sistemine sahiptir.

Dikenli tel uçları gerçek bıçaklara sahiptir ve bu son derece keskin bıçaklar gelişmiş bir koruma sistemi sağlar. Bu bıçaklar ve jiletler tellere takılır ve dışarıdan müdahale ile yerinden çıkarılamaz. Ayrıca dışarıdan gelebilecek her türlü hasarı da engeller. Hiçbir canlı, insan veya hayvan ona dokunmamalıdır. Bazı durumlarda ölümcül bile olabilir. Bu jilet ve teller hiçbir şekilde kesilemez veya devre dışı bırakılamaz. Elbette bu, olumsuz durumları önlemek ve tehlikeler oluşturmak için önleyici ve güvenli bir sistemdir.

İzinsiz girişlerin kesinlikle yasak olduğu alanlarda dikenli tel sistemi kullanılabilir. Dış dünyayla bağlantıda ve doğa ile iç içe kalırken, alan korumasını en üst düzeye çıkarmak için güneş ışığından yararlanan en üst düzey güvenlik sistemidir.

Düzlemsel dikenli tel, havaalanlarında, fabrikalarda, işyerlerinde ve endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. En yüksek derecede tehlike nedeniyle özel mülk için önerilmez. İsteğe göre özel mülklerde de kullanılabilir. Bu tür dikenli tel sistemleri esas olarak hapishaneler gibi erişimin kesinlikle yasak olduğu yerlerde kullanılmaktadır.

Düzlemsel Jiletli Tel, üzerini örten dikenli tele düz olarak uygulanır. Düzlemsel dikenli telin montajı da oldukça kolaydır. Koşullara bağlı kalmadan birçok alana uygulanabilir. Bir çit veya duvara yerleştirilebilir.

2. Helezon Jiletli Tel

Yüksek koruma ihtiyacı olan tüm alanlar özel çit ve tel örgü sistemleri ile korunmaktadır. Tercih ettiğiniz çit sistemi ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır ancak aynı zamanda görsel ihtiyaçlarınıza göre farklı seçimler yapabilirsiniz. Korunacak duruma ve kullanılan çit sistemine göre panel çitler, tel çitler veya dikenli tel Helezonler tercih edilebilir. Dikenli tel ve Helezon dikenli tel, yüksek koruma için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Helezon jiletli tel, sınır bölgelerinde, askeri alanlarda, özel mülklerde, villa bahçelerinde ve daha birçok yerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Öngörüleri çok yüksektir ve kendilerine herhangi bir şekilde zarar veren dış hırsızlardan ve yaratıklardan uzak dururlar. Onları yenmek zordur. Son teknoloji sayesinde organizmaların girişini engeller. Ayrıca dış dünya ile irtibatını hiçbir zaman kesmediği için de yüksek reytinge sahiptir.

Dikenli tel, içeriyi korumak ve dışarının içeriye girmesini önlemek için kullanılan bir çit güvenlik sistemidir. Ancak jiletler çok keskin ve çok tehlikelidir. Herkesin bulunduğu yere yaklaşması uygun değildir.

Helezon dikenli tel ile geleneksel dikenli tel arasındaki fark, sarma yönteminde yatmaktadır. Helezon veya Helezon dikenli tel oluşturmak için dikenli telin yassı telin etrafına Helezon olarak sarılmasıyla oluşturulur. Bu eğitim ile uygulamanızın yüzeyine bağlanacaksınız. Düz bir çizgi yerine Helezon şeklinde boyayın. Hacimli bir görünüm sağlar ve daha yüksek seviyede koruma sağlar. Helezon dikenli tel bıçaklar veya bıçaklar çok keskindir. Tel bıçak, makas kullanan herhangi bir kesici aletle kesim yaparken bunu önler.

Telin üzerine tırmanmaya çalışmak, Helezon dikenli telin bir kısmına dokunursa bir
kişiyi kesebilir veya yaralayabilir.

3. Düz Hat jiletli tel

Ülkemizde yeşil ve gri en yaygın olanı, soba boyası ile boyanmış ve braketsizdir. Clipless, düz dikenli telin daha modern bir görünüme sahip olduğu anlamına gelir. İleri teknoloji makinelerle üretilmiştir. Diğer dikenli tellere göre daha ince bir yapıya sahiptir. Kalınlığı ince olduğu için birkaç sıra yukarı ve aşağı düzenlenebilir.

İnşaatı ve montajı ekonomiktir. Çoğunlukla ulaşılması zor yerlerde ve güvenlik amacıyla özel mülklerde bulunurlar. Dekoratif veya estetik amaçlı yaygın olarak kullanılmaz. Düz dikenli tel, ince bir paslanmaz çelik telden bir tıraş bıçağı geçirilerek oluşturulur. Bıçağın altındaki demir sütunlar arasında bir boşluk var. Bunun nedeni bu alanın neden kapalı olduğunu açıklamak ve meraklıların dikenli tellerin önünden geçmesini engellemektir.

Yan yana bıçaklı düz dikenli tel, kötülüğe karşı caydırıcıdır. Demir direk devrilmeyi önlemek için sağlam yapılmıştır. Direk üzerine istenilen uzunlukta gerdirilebilirler. Dikenli teli elle çekmeyin. Zararlı özelliklere sahiptirler. 0 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çelik direk güçlendirilmiş demirden yapılmıştır. Neredeyse kırılmaz, bükülmez veya kesilmez. Düz dikenli telin alt kısmının yapılması zaman alır, ancak dikenli telin çekilmesi daha az zaman alır.

 Düz hat jiletli tel, bir yeri terk edilmiş olarak işaretlemek için de kullanılır. Terk edilmiş sitelerin korunmasını sağlamak için sıralanırlar. Jiletli tel istenilen uzunlukta ve keskinlikte jilet yapılabilir. Temel amacı güvenliği sağlamaktır. Çelik kolonlar arasındaki boşluk belirli hesaplamalara dayanmaktadır. Yanlış hesaplamalar, dikenli telin estetik ve teknik olarak bozulmasına yol açar. Dikenli tel için kalite önemli bir faktördür. Düşük kaliteli jiletli teller kolayca paslanır ve kolayca bükülür.

Kaliteli dikenli tel çok önemlidir. Süresiz olarak uzatılabilirler. Koparma durumları yoktur. İklim koşullarından etkilenmezler. Fırın boyası ile boyanmıştır ve solma göstermez. Kar yağışı nedeniyle demir aşınması yoktur. Oksitlenmeyen malzemelerden yapılmıştır. Sert demirin üstesinden gelmek zordur. İnce yapısı sayesinde istenilen miktarda dikenli teli yukarı aşağı hareket ettirebilir. Bıçaklar incedir ve yan yana dizilmiştir. Küçük jiletlerden oluşurlar. Düz bir dikenli tel hattından kaçınmaya çalışırken her yıl en az beş kişi hastaneye kaldırılıyor.

Dikenli tellerden geçmeye çalışmak son derece tehlikelidir. İnşaat sırasında yaralanmaları en aza indirmek için dikenli tel de oluşturulabilir. Bu, kötü niyetli etkinliği uzak tutmanın bir yoludur. İdeal olarak, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde paslanmamalıdır. Çin’de üretilen bazı ürünler dışında paslanma görülmemektedir.

4. Galvanizli dikenli Tel

Askeri alanlarda, havaalanlarında ve fabrikalarda arazi ve mülk, ekim alanları vb. tüm güvenlik uygulamalarını sağlar. Depolarda ve her türlü bordür ve bölge ayrımlarında alanları dış etkilerden korumak için kullanılan galvanizli dikenli tel imalatı ve satışını yapılmaktadır. Sağlam, kaliteli teli tereddüt etmeden kolayca satın alabilirsiniz. Telin üretiminde gerçek ve saf malzemeler kullanılmakta ve birçok deneme testinden sonra piyasaya sürülmektedir.

Üretilen galvanizli dikenli tel birçok alanda çalışmaktadır. Galvanizli yani günlük hayatta kullanılan galvanizli teller ve üretimde kullanılan ürünler korozyona karşı etkin bir şekilde korunmaktadır. Korozyon (pas, tufal) birçok metal yüzeyde meydana gelen bir yanma olayıdır. Hava (oksijen) ile temas, pas ve korozyon olarak bilinen metallerin yanmasına neden olur. Bu olay ürün kalitesini düşürür, dayanıklılığı azaltır ve tel ömrünü kısaltır. Fabrikalarımızda, kimya ve fizikçiler tarafından kontrol altında üretilen tellerimizde paslanma ve deformasyona karşı sıcak daldırma galvaniz kaplama yapılmaktadır ve bu şekilde korozyon riski %85’e kadar azaltılmış olmaktadır.

Sıcak daldırma galvanizleme işlemi malzeme ve görünüm açısından birçok avantaj sunar. Çinko (Zn) kaplı malzemelerde demir (Fe) ile çinko elektronları arasında güçlü bir çekim vardır. Bir kimyasal reaksiyon gerçekleşir. Bu nedenle, bu yöntem elektrik kayıplarını azaltır ve metalin korozyonundan kaynaklanan pas ve kir nedeniyle görüntü bozulmasını önler. Çalışmalar, birçok kaplamadan çok daha az maliyetli ve uygun maliyetli olduğunu göstermiştir. Ayrıca telin yüzey tabakası çinko olduğu için metal parlaklık özelliğine sahiptir. Yıllar içinde bu katman iç ve dış etkenlerden dolayı aşınır ve en güçlü katman olan ikinci katman daha fazla işlev görmeye başlar.

Galvanizli dikenli tel, uygun sıcaklığı üreten bir ortamda bükülerek dikenlidir. Bu sivri uçlar, bakıldığında fiziksel bir şekle sahiptir. Isı girişi metalin gerilmesine neden olarak bükülmeyi kolaylaştırır. Ortam soğuduğunda ve sıcaklık tekrar yükseldiğinde teli tekrar bükmek zorlaşır. Elektrokaplama bunu sağlar. Bu kaplama ve bükme kombinasyonu, telin zamanla açılmasını ve zayıflamasını önler. Dikenli telin kalınlığını, dikenlerin boyutunu, telin uzunluğunu ve teller arasındaki mesafeyi beğeninize göre değiştirebilirsiniz.

5. PVC kaplı dikenli tel

Sera ve üzüm bağlarında giderek yaygınlaşan PVC kaplı tel çit üretiminde PVC kaplı tel kalitesi önemlidir. Yine çevre güvenliğini estetik bir şekilde ele almak için birçok farklı alanda kullanılabilen estetik bir malzemedir.

PVC kaplı dikenli tel, tesisimizde ileri teknoloji kullanılarak, sıvı petrol ve tuzun birleşiminden oluşan bir tabaka oluşturacak şekilde telin etrafına özel bir PVC ekstrüzyon işlemi uygulanarak üretilmektedir. Çeliği bu şekilde kaplayarak mukavemeti arttırmanın birçok avantajı olsa da bu ürünün asıl amacı çeliği güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Kaplanmış hammadde, korozyonu önlemek için sıcak daldırma galvanizli çeliktir

Kullanım alanı oldukça geniştir ancak endüstriyel tesislerde, dekoratif tarlalarda, seralarda veya tarımda örülürken kalitesi nedeniyle yıpranma olmaz ve plastik kaplama bütünlüğünü korur. Çünkü uzman ekibimiz tarafından gerektiğinde düzenli kontroller yapılır. kimyasal süreçleri kontrol eder. Yıkama, silme ve temizlemeye uygun, ekonomik ve dayanıklıdır. Bağlama teli ve gergi teli olarak da kullanılabilen PVC kaplı tel kafes teli, çamaşır teli gibi günlük ihtiyaçlarınız için de oldukça kullanışlıdır.

Jiletli Tel Fiyatları

Kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre farklı boyut, görünüm ve özelliklere sahip farklı dikenli tel türleri bulunmaktadır. Ücretler dikenli telin niteliğine göre değişmektedir. Fiyatta kullanılan tel ölçüleri geçerlidir. Tel boyutu arttıkça fiyat da artar. Örneğin 15m ile 50m dikenli tel arasında büyük bir fiyat farkı vardır. Dikenli tel genellikle paslanmaz çelikten yapılır ancak bazı modellerde değişiklik olabilir. Bu durumda, dikenli telin fiyatı her biri için farklıdır ve zanaat malzemelerinin ve hammaddelerin değeri arttıkça dikenli telin fiyatı da artar. Dikenli tel fiyatını belirleyen birçok faktörün olduğu söylenebilir. Bu nedenle dikenli telin fiyatına ve kullanımına göre seçim yapabilirsiniz.

Jiletli Tel Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dikenli tel, çeşitli hammaddelerde gelir ve çeşitli boyutlarda gelir. Bu nedenle dikenli tel alırken aradığınız kalite, dikenli telden alacağınız verimi ve sağlamak istediğiniz güvenliği arttırabilir. Dikenli tel alırken aranması gereken en önemli özellik bir üretim malzemesidir. Paslanmaz çelik dikenli tel tercih edenler kar ve yağmur gibi havalarda kararma ve paslanma gibi kötü ortamları yaşamayacaklardır. Dikenli tel dört farklı gruba ayrılır. Bu tellerin fonksiyonel farklılıkları vardır. Bu nedenle dikenli tel alırken bu tipe ve telin özelliklerine dikkat edilir.

Jiletli Tel Özellikleri Nelerdir?

Dikenli tel tipinin özellikleri de sıklıkla sorulur. Birçok insan dikenli telin işlevsel faydalarının neler olduğunu merak ediyor. Bu noktada birden fazla işlevi ve kullanım alanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu özelliklerden bazılarını sıralamak gerekirse;

  • Her türlü zeminde kullanılabilir
  • Oldukça caydırıcıdır.
  • Yüksek derecede yerel güvenlik sağlar.
  • Çeşitli model seçenekleri mevcuttur.
  • Siz istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Çünkü fırınlanmış boya olabilir.
  • Paslanmaz çelikten yapıldığı için mükemmel dayanıklılığa sahiptir ve uzun süre kullanılabilir.
  • Diğer sistemlere göre cazip bir fiyatı ve dayanıklılığı vardır.

Jiletli Tel Yasak mı?

Halihazırda ağırlıklı olarak askeri alanda kullanılan dikenli telin kullanımına izin veren herhangi bir kanun bulunmamaktadır. Özel gayrimenkul müşteri portföyleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yani dikenli tel kullanımının yasaklanması gibi terimlerin kullanılması yanlıştır. Bunu yasaklayan bir yasa yok.

Dikenli telleri yasaklamamız gerekip gerekmediğini merak eden insanlardan çok sayıda telefon alıyorum. Dikenli tel artık havaalanları, askeri alanlar, tehlikeli alanlar ve yüksek güvenlikli alanlarda vazgeçilmez bir güvenlik ürünüdür. Çok tehlikeli bir yapıdır ve kişi bir bacağına veya bir kısmına girerken çok sert iter ve hareket etmeye devam ederse, bobindeki diğer jiletler girer. Bunun çok kötü sonuçları olabilir. Bu nedenle özellikle bina, arazi ve park gibi alanlarda dikenli tel yerine dikenli tel kullanılması tavsiye edilir.

Ancak yüksek güvenlik seviyesi nedeniyle tarla, arazi, değerli arazi, özel villa gibi alanlarda dikenli tel kullanılabilir. Dikenli tel ağırlıklı olarak nüfus yoğunluğunun az olduğu veya bölgede az sayıda insanın yaşadığı bölgelerde kullanılmalıdır. Hırsızlar ve kötü niyetli kişiler bu bölgelerdeki evleri ilk hedefleri haline getirir.

Jiletli Tel mi, Dikenli Tel mi Tercih Edilmeli?

Yazının başında yüksek güvenlik önlemi sunduğu açıklanan dikenli tel, dikenli telden çok daha kaliteli bir üründür. Ayrıca caydırıcılık oranını da arttırır. Dikenli tel sadece derinin üst kısmını yırtar, ancak dikenli tel doğrudan keser ve deler. Bu yeteneğe sahip insan ne kadar çok hareket ederse… o kadar çok jilet ısırığı alır. Caydırıcılığı artırır. Bugün kimse dikenli tellerin üzerinden atlamaya cesaret edemiyor.

Dikenli tel asla binaların veya mülklerin yakınında kullanılmamalıdır. Söz konusu tel yüksek bir kesici kenara sahip olduğundan, temas alanına çok az temasla nüfuz eder. o da. Çocuklara ve kazara temasa çok zarar verir. Bu nedenle geniş yerleşim alanlarında kullanmayınız.

Kullanmak isteseniz bile, dikenli tel yerleşimi bir insandan daha uzun ve ulaşılmaz olmalıdır. Askeri alanları korumak için tasarlanan dikenli teller artık akla gelebilecek her alanı korumak için kullanılabilir.

Dikenli telin dikenli tele göre avantajı sadece caydırıcılık ve keskinlik değildir. Ayrıca dikenli telden daha uzun ömürlüdür. Dikenli tel ortalama 10-15 yılda çürümeye başlar, ancak dikenli tel tam tersine mümkün olduğunca uzun yıllar dayanıklı kalır.

Dikenli tel ile karşılaştırıldığında birçok farkı olan dikenli tel. Özellikle güvenlik açısından dikenli tellere göre daha az caydırıcıdır. Erişimin tamamen yasak olduğu yüksek güvenlikli veya tehlikeli alanlarda kullanılması önerilmez.