Ferforje Korkuluk Modelleri

FERFORJE KORKULUKLARI

FERFOJE PENCERE KORKULUKLARI

FERFORJE BAHÇE KAPISI SİSTEMLERİ

FERFORJE SÜRGÜLÜ KAPISI

FERFOJE MERDİVEN KORKULUKLARI

Ferforje Nedir?

Ferforje Fransızca bir kelimedir. sözlük anlamı; “Ferforje ve demir madenciliği” olan ferforje kelimesi, günümüzde günlük hayatta demirden yaratılan bir sanat formunun adıdır. Eski demir ustaları, bir örse çekiçle vurarak bir tankta ısıttıkları demiri şekillendirdiler. Zamanla işi derinleştirdiler ve bir sanat eserine dönüştürdüler. Demir dövme sanatı, işçilerin elleriyle demir dövme sürecinden doğdu.

Eski çilingir ustaları günlük kullanım için at nalı, çapa, saban demiri gibi ham demir aletler yaparken, bazı usta çilingirler de zamanla bunları geliştirip cilalayarak süs eşyası ve süs eşyası teknolojileri yapmaya başladılar. Ferforje, mutfakta pişirilen demirin yetenekli ustalar tarafından mücevher gibi işlenmesiyle oluşturulan bir sanat eseridir. İnsan, doğaya hükmetmek için demire karşı en büyük çabayı göstermiş ve uzun yıllar boyunca demirle başa çıkmanın tek yöntemi çekiç olarak kabul edilmiştir.

En erken örneklerden biri Dorset’te bulunan 4. yüzyıldan kalma bir pencere ızgarasıdır. 12. yüzyılda S harfini ve C harfini bükmek, dövme demirin ölümsüz dilindeki temel kelimelerden biriydi. Sac çiçek ve yaprak tasarımlarının ilk örnekleri de bu yüzyılda Almanya’da bulunmuştur. 14. yüzyılda 4 yapraklı yonca motiflerini de görmeye başladık. İtalya’da bunun çok güzel örnekleri var. Bu süslemelerle demire üçüncü boyutun güzelliği eklenmiş, ışık ve gölgenin etkileri olabildiğince kullanılmıştır. Demir kullanımının yüksek olduğu ocak ve şöminelerde üstün yangın dayanımı nedeniyle ferforjenin yerine pik dökümün yerini alır.

16. Bu yüzyılın başında, en parlak ferforje örnekleri İspanya’da bulundu. 17. yüzyıl, ferforjenin rönesansı olarak kabul edilebilir. XIII, aynı zamanda amatör bir demirci. 1610’da Louis’in yükselişiyle başladı. Altın çağ 18. yüzyıla kadar devam etti, 18. yüzyılın sonlarında büyük şehirlere göç, dökme demir mühendisliği hakkında genelleme yapmayı mümkün kılacaktır, daha kolay ve daha düşük maliyetle yapılabilir. . Dökümhane doğal olarak ferforje ve dökme demirin bir arada kullanılmasını gerektiriyordu.

19. yy. artık ferforjeyi tamamen eski bir yöntem olarak görmeye başlıyor ve bu anlamda uygulamalar ancak şekil gerektiriyorsa aranıyor. 17. ve 18. yüzyıllarda ferforjenin kullanıldığı özellikle iç mekan uygulamalarında modern teknikler ortaya çıkmıştır. YY. tekrar gündeme alın.

Ferforjenin Avantajı Nedir?

Evlerimizde veya ofislerimizde korkuluk ve kapı tasarımlarının birçok model ve tasarımı bulunmaktadır. Çeşitli tipler arasında, ferforje kapılar ve ferforje korkuluklar, erimiş dökme demir üretiminin iki biçiminden biri (diğeri dökme demirdir) ve en yaygın olanıdır. Dayanıklı, güzel ve en önemlisi özelleştirilmesi kolay tasarım, dövme demirin geri kalanını sağlam hale getirir.

 • Güvenlik: Ailenizin veya çalışanlarınızın güvenliği her şeyden önemlidir. Ferforje ürünler oldukça dayanıklıdır ve metal bir yapıya sahiptir. Metal olması güvenilirlik açısından oldukça önemli bir özelliktir. Örnek vermek gerekirse bahçenizde ferforje bahçe kapısı gibi bir ürün bulundurmanız mevcut bahçenizi dış etkenlerden güvenlik açısından koruyabilir
 • Modern: Şekillendirme açısından sorunsuz çalışabilen bir yapıya sahiptir. Modern görünümü, mevcut mülkünüze etkili bir şekilde ekleyecektir. Ferforje apartman kapıları gibi ürünlerle şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.
 • Dayanıklı: Metalden yapılmıştır, çok fazla aşınmaya ve darbeye dayanıklıdır. Beklenmeyen darbelere veya aşınmalara karşı direnç gösterebilir. Balkon korkuluk örnekleri, ferforje korkuluk örnekleri, ferforje kapı modelleri gibi ürünlerin dayanıklılıkları oldukça yüksektir.
 • Tasarım: Ferforje üretimi tasarım açısından özelleştirilebilir. İstediğiniz tasarımlarda üretim yapabilmektedir.

Ferforje Kullanım Alanları Nelerdir?

Uzun yıllardır insan yaşam alanında çok önemli bir yer tutan ferforjenin dövülmesi sonucu oluşan küplere verilen isimdir, ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Ferforje Fransız kökenli bir kelime olup, son derece şık ve estetik özel tasarımlarla oluşturulmuş bir sanattır. Başlangıçta bu iş en ince ayrıntısına kadar insan gücü ve usta işçilikle yapılmıştır. Ancak teknolojinin gelişmesiyle üretilen özel makineler sayesinde üretim süreci hızlanmış ve özel tasarımlardan oluşan ürün örnekleri ortaya çıkarılmıştır.

Ferforje, avantajları ve özellikleri sayesinde birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm bu tip ürünler uzun süreli kullanıma uygundur ve yapı özellikleri onları oldukça popüler kılmaktadır. Ferforjenin en çok tercih edilme sebebi estetik açıdan hoş ve dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Bu nedenle dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizin de birçok yerinde kullanıma uygundur. Ferforjenin başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Bina girişleri,
 • Garaj girişleri,
 • Balkon korkulukları,
 • Bahçe korkulukları
 • Pencere korkulukları,
 • Bahçe kapıları,
 • Balkon kapıları,
 • Merdiven korkulukları,
 • Köprüler tahliye merdiveni,
 • Bahçe demiri,
 • Mobilya,
 • Ev dekorasyonu yaygın olmaktadır.

Ferforje Üretilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda ferforje fabrikalarda modern makinelerde standart desen ve desenler kullanılarak üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünlerin üretimini hızlandırmak için birçok yerde hazır kalıplar kullanılmıştır. Ancak özel tasarım isteyenler için imalat süreçleri el işçiliği ile hazırlanmaktadır. Ferforje üretimi emek ve emek isteyen ağır bir iş olduğundan dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Ferforje, kullanılacağı alanın özelliklerine göre dizayn edilecektir. Bahçede veya evde uygulanacaksa buna göre tasarım yapılmalıdır.
 • Aksesuarlar ve malzemeler kullanım amacına göre seçilmelidir.
 • Saha ölçümleri doğru yapılmalıdır.
 • Ferforje üretimi sonrası gerekli temizlik detaylı olarak yapılmalıdır
 • Ürün yüzeyinin korunması ve korunması için gerekli önlemler alınmalıdır.
 • Ferforje üretimi tamamlandıktan sonra boyama işlemi çok dikkatli yapılmalıdır.
 • Montaj sırasında en hassas teknikler kullanılmalı ve doğru şekilde gerçekleştirilmelidir.
 

Her alanda kullanabileceğiniz ferforje modelleri dilediğiniz gibi şekillendirebilir ve dilediğiniz desenleri uygulayabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ferforje üreticileri vücutlarında birçok farklı ürün kalıbı oluşturmaktadır. Bu nedenle evlerimizi ve bahçelerimizi süsleyen ferforje, estetik yönünün ötesinde her zaman mükemmel güvenlik önlemlerine katkıda bulunmuştur.

Ferforje Fiyatlandırma

Ferforje (veya ferforje) uygulamaları için net bir tanım yapmak mümkün olmadığında kilogram cinsinden fiyat arayışı ortaya çıkmaktadır. El becerisini ağırlığa dökmek zor olduğu için doğal olarak bir problem olacaktır. Demirin sanatına katkı sağlamayan ve ağırlık katan malzemelerin kullanımını özendiren bu yorumdan vazgeçerek işin maliyetini değerlendirmek daha karlı olur.

Ferforje Malzeme

Hammadde üreticileri grubunda oldukça büyük ve kurumsallaşmış üreticiler bulunmaktadır. Bu arada bazı ferforje makine tedarikçileri ve bazı kalıplar da yerel piyasada kalite belgesi olmadan üretim yaparak ucuza piyasada tutunmaya çalışıyorlar. Müşterinin uygulamasında hangi ürünlerin kullanıldığını sorgulaması, kalitesinden emin olduğu malzemelerin kullanımını talep etmesi ve test etmesi müşterinin yararınadır.

Ferforje İmalatı Nasıl Yapılır?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan ferforje modelleri, alanların çok daha şık, estetik ve daha güvenli görünmesini sağlar. Bu ürünleri üretmeye karar verirken, istenmeyen sıkıntıların yaşanmaması için saygın ve yetkin firmalarla çalışmak göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Öncelikle ferforje üretimi için işçiler mekana gelip ölçü alırlar. Ölçü alınmadan önce model ve numunelerde seçim yapılır.

Seçimden sonra, ferforje üretim teknolojisinin gelişmesiyle üretilen son makine sisteminde gerekli adetlerde ferforje üretimi yapılmaktadır. Ürünlerin sahada montajı için, montaj işlemlerini konusunda uzman ustalar gerçekleştirecektir. Montaj yapıldıktan sonra çubuk ve kalan demir kısımlar temizlenir ve alana son derece şık bir görünüm kazandıran ferforje montajı tamamlanır.

Ferforjenin Türkiye'deki ve Dünyadaki Önemi

Yüzyıllardır demirci bir milletin karakterine baktığımızda, her şehirde bir demircinin bulunmasının sebebinin çoğu zaman at nalı, saban, çapa imalatı olduğunu görürüz. kilitler ve menteşeler. Geleneksel Anadolu evinin ahşap yapısı ağır demiri desteklemediği için pencere-merdiven-bahçe demirinin sadece cami veya saray gibi taş yapılarda kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle, betonarme yapılar yeniden ortaya çıkana kadar demir örnekleri sınırlı kalmıştır.

Ferforje üretimi Avrupa’da hala çok önemli bir faaliyettir. Ferforje üretimi, bir binanın görkemli-sanatsal yönü olarak kabul edilir. Günümüzde ferforje üretiminde birçok desen, kalıp ve fikstür kullanılmaktadır; Avrupa’dan (İtalya, Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), son yüzyıllarda taş yapılarda demiri yoğun olarak kullanan ve bu nedenle diğer malzemeler, örnekler ve aksesuarlar ile zenginleştirilen ülkelerden gelmektedir. Türkiye’de ihtiyaçtan başlayıp daha sonra betonarme yapılarda moda haline gelen demircilik, birden fazla modelin bir elektrik kaynakçı tarafından montajı olarak görülmemelidir.

Ferforje Dış Mekan Kullanım Alanları

Ferforje sanatı, ince detaylar içeren son derece kullanışlı ve şık ürünler ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Demir, insanlık tarafından kullanılan en güçlü ve en dayanıklı ürünleri yaratmanın temeli olmaya devam ediyor. Ferforje, sıradan bir garaj kapısını bir saray kapısı kadar zarif hale getiren çok özel bir sanattır.

Yılların verdiği yüksek güvenlik ve dayanıklılık, dış dekorasyonda ferforje kullanımını ilk sıraya koymuştur. Ön sundurmalar, tüm bahçe aydınlatmaları, banklar ve diğer dış mekan oturma grupları, masa ve sandalyeler veya garaj kapısı sürme sistemleri ferforjenin en çok kullanıldığı yerler arasındadır. bizim ülkemizde.

Ferforje İç Mekan Kullanım Alanları

Ferforje kolay bakım özelliği ile rafine bir estetik his uyandırır ve mermer ve diğer malzemeler gibi soğuk dekoratif ürünlerle mükemmel uyum sağlayan ahşap kadar yumuşak bir yapıya sahiptir. Özellikle son yıllarda ferforje sanatı, iç dekorasyonda giderek daha popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Ofis tasarımında iş sektöründeki gücü sayesinde, gelecek vadeden firmaların çok sık kullanmasını sağlar.

Bina içindeki merdivenlerde zeminde mermer kullanımı ve korkuluk için ferforje korkuluğun üst kısmında ahşap kullanımı son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. İç mekandaki ferforje alanlar aynalar, sehpalar, komodinler, aydınlatma armatürleri ve şöminelerdir.

Ferforje Hangi Boya İle Boyanır?

Ferforje, son yıllarda en popüler olanı olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle ne tür bir boya yapılır sorusu sıkça sorulan ve araştırılan bir konudur.

Ferforje; Bu, yüksek sıcaklığa maruz kalan dövme sırasında demir şekillendirme olarak bilinir. Ferforje anlamına gelir. dövme demir; Çok dayanıklı, sağlam ve estetiktir. Ferforje birçok kullanım alanına sahiptir. Örneğin;

 • Balkon korkuluğu,
 • Balkon kapısı,
 • Bahçe kapısı,
 • Bahçe korkuluğu
 • Pencere korkuluğu,

 

Ferforje kapı ve daha bir çok yerde kullanılmaktadır. Ferforje hangi boyanın boyandığı sorusu çok çıktı. Ferforje boyama ve boyamanın birçok yöntemi vardır. Ferforje, bahçe ve balkonların dekorasyonunun yanı sıra sandalye, masa ve birçok mobilyada da kullanılmaktadır.

Ferforje Metal Boya İle Boyama

Ferforje metal boya ile boyama; Metal üzerinde eski boya kalıntıları ve çatlaklar varsa tel fırça ve zımpara ile temizlenmelidir. Üzerindeki kir ve nemi silmek gerekir. Ferforjede boya gerektiren çatlak ve delikler oluşursa sentetik macunla temizlenen yüzeyler düzeltilmelidir. Ferforje üzerindeki boya eski ve farklı bir renge sahipse, rengin kolayca kaplanması ve boyanın rengi iyi tutması için bir gün önce sentetik astar kullanılmalıdır. Ferforje yüzeyi pas ve korozyona uygun ise boyama öncesi pas sökücü kullanılmalı veya kendi kendini önleyen pas önleyici boyalar tercih edilmelidir. Ferforjeyi boyamadan önce korozyon önleyici ve füzyon işlemlerini yaptıysanız boyamadan önce bir gün kurumasını beklemelisiniz. Sentetik boyanızın ambalaj üzerinde belirtilen oranda sentetik tiner ile inceltilmesi gerekmektedir. sentetik boyalar yani yağlı boyalar; Rulo, fırça veya boya tabancası ile boyanmalıdır.

Püskürtme tabancası kullanmayı planlıyorsanız, boyayı %5 veya daha fazla seyreltmelisiniz. Rulo, fırça ve sprey uygulama işleminde katlar arasında bir gün süre bırakılmalı ve soğuk havalarda boyama işlemi yapılmamalıdır.

Selülozik Boya İle Ferforje Boyama

Ferforje üzerine selüloz boya ile boyama; Bu boyama için bir püskürtme tabancası kullanılması tavsiye edilir. Bunun nedeni selüloz boyanın çok çabuk kurumasıdır. Fırça ve rulo kullanırsanız ferforjeye yapışacaktır. Gerçekten sağlam ve dayanıklı bir ferforje boya arıyorsanız direkt selülozik boya kullanmalısınız. Selülozik boya, ferforje ile hemen birleştirilir. Gücünü ve dayanıklılığını uzun yıllar korur. Kimyasallara ve hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Selüloz boya tiner ile inceltilmelidir. Selüloz boya çok çabuk kurur ve çok hoş olmayan bir kokuya sahiptir. İç mekanlarda tercih edilmez ve koku yayma özelliğinden dolayı fazla kullanılmaz.

Daha önce sentetik ve akrilik boyalarla boyanmış ferforje üzerine selülozik boya kullanılmamalıdır. Sebebi ise yüzeydeki boyanın hemen koyulaşmasıdır. Bu nedenle ferforje üzeri boyalarda boya kontrolü yapılmalıdır.

Selüloz Boya Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Selüloz Boya Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bu noktalar;
 • Ferforje yüzey; Tozlu, kuru ve temiz olmalıdır.
 • Pas ve selüloz boyamadan birkaç saat önce astarlanmalıdır.
 • Boya ambalajı üzerinde belirtilen orana göre selüloz seyreltici ile
  inceltilmelidir.
 • Yüzeyde birden fazla kat varsa, ilk yarım saat içinde ilk katı uygulayın,
  ardından kalan ikinci kat ve diğer katlara aynı işlemi uygulayın.
 • Boya yaparken kullanacağınız kaliteli bir boya tabancası seçin, seçmezseniz
  tabancanın plastik kısımlarına zarar verir.

Avantajları Ferforje korkuluk

Ferforje ürünlerin şıklığını, estetiğini, dayanıklılığını, uzun ömürlülüğünü ve çevre dostu olmasını sağlamak için tasarlanmış ürünlerden biridir. Yıllar boyunca halk tarafından pek çok amaçla kullanılan korkuluk, ferforje korkulukta bu gelenek ve geleneğin izlerini taşırken, özgün tasarımıyla ürüne modern bir görünüm kazandırıyor. dilekler. müşteri. Hem geleneksel hem de modern olan bu korkuluklar, hayal edebileceğiniz gibi pencerelere, balkonlara, merdivenlere, duvarlara, zeminlere ve diğer birçok kullanıma uyacaktır.

Ferforje korkuluk, hem şık hem zarif, hem de yapısal olarak güçlü ve dayanıklıdır. Deneyimli ekibi ile evinizde, işyerinizde veya istediğiniz herhangi bir yere yerleştirmek istediğiniz korkuluğu nasıl tasarlayacağınızı belirler ve tasarım aşamasında müşterinin istek ve görüşlerini asla dikkate almayı ihmal etmez.

1. Ferforje korkuluklar

Ferforje korkuluklar bina, merdiven ve bahçelerdeki kapı ve pencerelere daha güvenli ve estetik bir çerçeve sağlar. Yüksek sıcaklıklarda dövülen ferforje, korkuluk olarak kullanıldığında daha sert ve dayanıklı hale gelir. Uzun yıllardır kullanıldığı yerde güvenliği sağlar ve göz alıcı bir güzellik sunar. Ferforje korkuluk

2. Pencere Korkuluğu

En iyi pencere korkuluğu modellerini kullanmak kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Pencere korkulukları site, villa ve müstakil evlerde güvenlik amaçlı ve görsel dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.

Kendi türündeki ürünlere kıyasla güvenli ve dayanıklı olan ferforje, mülkünüze betonun kaba görünümü yerine estetik bir görünüm kazandırır. Ferforje pencere korkuluğu ile yaşam alanınızı koruyun Model hırsızlığa karşı en etkili yöntemdir. Ferforje korkuluk modellerinin sağlam yapısı ve dekoratif durumu en çok tercih edilen demir ürünlerdir. Bağış yapmak. Ferforje pencere korkuluğu Pencere korkuluğu modeli ucuz ferforje pencere korkuluğu modellerinden biridir ve yassı veya ferforje olarak imal edilmektedir. Ferforje ürünler olarak da bilinirler.

3. Merdiven korkulukları

Ferforje Merdiven korkulukları, ihtiyaçlara ve pazarlara göre özel ürünler üretebilen modern makinelerde standart kalıp ve kalıplar tanımlanarak yapılmaktadır. Ferforje korkuluk modelleri, uygulama alanı ve kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanına göre çok farklı ihtiyaçlar ortaya çıkabilir. Kalıp sayısı sabit olmakla birlikte, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre üretim aşamasında kalıp değiştirilebilir.

Ferforje merdiven korkulukları estetik ve şık görünümünden dolayı ferforje prosesinde en çok kullanılan alandır. Ferforje merdiven korkulukları ev, ofis, restoran, otel gibi yapılar başta olmak üzere tüm iç ve dış mekanlarda tercih edilebilir.

Ferforje merdiven korkuluk modelleri çok çeşitlidir. Ferforje korkuluklar estetik görünümü ile mekanın dekorasyonuna uyum sağlar ve mekana çekici bir güzellik katar. Kullanılan çelik malzeme son derece dayanıklıdır ve hava koşullarından etkilenmez.

4. Ferforje bahçe kapısı

Ferforje bahçe kapısı hizmeti tüm sektörlere kapsamlı hizmet vererek alana kalıcı bir kimlik kazandırmaktadır. Müşteri isteklerine göre özel üretim sürecini benimser ve kaliteli konstrüksiyon kullanır. Ayrıca çok çeşitli hizmet seçenekleri sunar:

 • İstediğiniz tasarımı bir bahçe kapısına inşa edin.
 • Tüm kapı boyutlarına uygun seçenekler sunar ve her türlü bina hacmine
  hizmet verir
 • Müşteri tanımlı sanatsal şekiller, tasarımlar ve desenler profesyonel bir ekip tarafından yapılır.
 • Her ton için doğru renk seçimi
 • Mevcut iç ve dış tasarım seçenekleri

5. Ferforje Sürgülü Kapı

Ferforje, demirin yüksek sıcaklıkta oluştuğu bir yapı malzemesidir. Balkon bahçe kapısı dışında sehpa ve sandalye yapımında, merdiven korkuluklarında da kullanılmaktadır. Ferforjenin sıklıkla kullanıldığı bir diğer alan ise sürgülü demir kapılardır. Ferforje sürgülü kapılar, sert konstrüksiyonu, kalın demir tabakası vb. nedenlerle oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda doğal bir parlaklığa sahip olduğu için estetik bir görünüm kazandırır ve yapıya modern bir hava katar.

Ferforje Sürgülü Demir Bahçe Kapısı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ferforje sürme kapı, yüksek ısıda demirin şekillendirilmesiyle imal edilen, raylı sistemle desteklenen tekerlekler ile sağa sola kolayca hareket ettirilebilen bir kapıdır. Ferforjenin dekoratif bir ürün olması da bahçesinin estetik olmasını sevenler için oldukça iyi bir seçimdir. Farklı modellerle yapılabilen ferforje sürgülü kapı modelleri, motorlu sistemlerle kullanım için de işlevsellik sağlamaktadır.

Ferforje sürgülü kapılar ticari binalarda veya konut binalarında kullanılabilir. Klasik, zarif tarzı sevenler için villa veya müstakil ev için bahçe kapısı olarak da tercih edilebilir. Aynı zamanda projenin bahçe kapılarında bulunan demir sürme kapı sistemi ferforje malzeme ile estetik bir konum sunmaktadır.

Ferforje Sürgülü Demir Avantajları Nelerdir?

Ferforje Sürgülü kapı birden fazla avantaj sunar ve kullanıldığı alanlarda kişisel tercihi yansıtır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Pas önleyici ferforje sürgülü kapı.
 • Kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
 • Soğuk, yağmurlu ve karlı hava koşullarından etkilenmez.
 • Özel ölçülerde üretilebilir
 • Farklı amaçlar için imal edilebilir
 • Sağlam yapısı ile güvenlidir.
 • Dekoratif yönü ona estetik bir duruş kazandırır.
 • Kişisel zevke göre farklı desenler uygulanabilir ve tasarlanabilir